14 disciplín, 5 věkových kategorií, 10 nejlepších výsledků pro každou z nich. V této rubrice si můžete prohlédnout výsledky, kterých děti dosáhly a porovnat je s výkony těch vašich.

Rozsah disciplín je přizpůsoben věku dětí. Ty nejmenší soutěží pouze ve 4 disciplínách, čtyřletí ve dvanácti disciplínách, pětiletí až sedmiletí ve všech čtrnácti.

K čemu slouží výsledkové listiny?

Tabulky ukazují reálné možnosti dětí v jednotlivých věkových kategoriích a mohou sloužit jako motivace pro děti nebo orientační vodítko pro rodiče při jejich rozvoji. Srovnání výsledků může také pomoct nasměrovat dítě k tomu správnému oboru – to, co mu jde, v čem se mu daří, obvykle poukazuje na jeho talent a budoucí potenciál.

Hodnoty a výkony dětí pochází z olympiády Kamevédy – z každoročních dětských letní her. Evidují se vždy nejlepší výsledky, bez ohledu na ročník her. Jako platný výsledek bude započten také domácí výkon členských dětí Kamevédy, pokud bude řádně zdokumentován, např. jako tento https://www.youtube.com/watch?v=mXakjD_1hgE.

Své domácí výkony nám můžete posílat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  spolu se jménem, bydlištěm a datem narození dítěte. 

Soutěžní disciplíny 

Pro meziroční srovnávací evidenci jsme vybrali čtrnáct disciplín. 

Kategorie tříletých (a mladších dětí) soutěží v prvních čtyřech disciplínách, kategorie čtyřletých nesoutěží ve šplhu o tyči a skoku přes švihadlo a kategorie pětiletých až sedmiletých dětí soutěží již shodně ve všech disciplínách.   

Výsledkové tabulky, popis jednotlivých disciplín,  způsob jejich provedení a hodnocení jsou uvedeny v podrubrikách:

běh na 50 m

  • disciplína je zaměřená na rychlostní běh - sprint
  • každé dítě startuje samo a má k dispozici jeden pokus, jeden měřený čas
  • měrná jednotka disciplíny - sekundy
  • určeno pro kategorie tříletých až sedmiletých dětí

Tříletí a mladší

Robotka Daniel, Velké Meziříčí 14,00
Fic Matěj, Velké Meziříčí 14,16
Steiner Mikuláš, Výškov 14,96
Blažejová Kristýna, Opočno 15,07
Netolický Oliver, Rokytno 15,16
Černý Ondřej, Praha 15,42
Sýkora Daniel, Žilina 16,01
Janáčková Kamila, Oudoleň 16,58
Matejik Elizabeth Katarina, Žilina 16,61
Langová Natálie, Letovice 18,30

Čtyřletí

Hanuliak Michal, Žilina 11,36
Molnár Lukáš, Liberec 11,95
Chmelík Tobiáš, Dolní Benešov 12,02
Sýkora Adam, Velké Meziříčí 12,25
Matušíková Daria, Velké Meziříčí 12,29
Peterka Tom, Velké Meziříčí 12,34
Kaštan Tomáš, Velké Meziříčí 12,45
Halas Erik, Velké Meziříčí 12,48
Dovolil Tobiáš, Jeřmanice 12,93
Krejčí Ondřej, Velké Meziříčí 13,07

Pětiletí

Caha Jaroslav, Velké Meziříčí 10,19
Vašíčková Adéle, Velké Meziříčí 11,04
Stoklasa David, Velké Meziříčí 11,05
Marek Jan, Šumice 11,08
Krejčí Jakub, Velké Meziříčí 11,08
Šmehil Adrian, Liberec 11,20
Vasilová Karolína Velké Meziříčí 11,59
Šulová Kristýna, Velké Meziříčí 11,78
Prokopová Ellen, Velké Meziříčí 11,87
Říha Filip, Jablonec nad Nisou 11,97

Šestiletí

Dobrovolný Martin, Velké Meziříčí 9,53
Robotka Filip, Velké Meziříčí 9,76
Janáček Mikuláš, Oudoleň 10,55
Krejčí Magdaléna, Velké Meziříčí 10,55
Kratochvíl Jan, Křižany 10,59
Krenželok Denis, Liberec 10,65
Šmíd Šimon, Velké Meziříčí 10,77
Fejgl Matyáš, Vratislavice 10,78
Záhora Jiří, Liberec 10,89
Mašek Matyáš, Janův Důl 11,13

Sedmiletí

Janoušek Jakub, Velké Meziříčí 9,23
Mencl Matyáš, Hodkovice 9,47
Rybovič Lukáš, Prešov 9,60
Fic Josef, Velké Meziříčí 9,63
Šmehil Oliver, LiberecFic Josef, Velké Meziříčí 9,63
Vasil Michal, Velké Meziříčí 9,67
Šula David, Velké Meziříčí 9,70
Konečná Elen, Velké Meziříčí 9,86
Kašpar Matyáš, Velké Meziříčí 9,86
Zajda Martin, Liberec 10,04

hod míčkem

  • disciplína je zaměřená na hod do dálky jednoruč s tenisovým míčkem, cílem je trénink přirozeného švihu
  • disciplína vyžaduje rychlost, výbušnou sílu a pohybovou koordinaci
  • měrná jednotka disciplíny - metry
  • určeno pro kategorie tříletých až sedmiletých dětí

Tříletí a mladší

Robotka Daniel, Velké Meziříčí 07,36
Fic Matěj, Velké Meziříčí 05,67
Steiner Mikuláš, Výškov 04,86
Vašíčková Justina, Brno 04,58
Blažejová Kristýna, Opočno 04,42
Černý Ondřej, Praha 04,23
Skovajsa Václav, Lipůvka 04,09
Báča Dominik, Pardubice 03,87
Netolický Oliver, Rokytno 03,47
Sýkora Daniel, Žilina 03,03

Čtyřletí

Hanuliak Michal, Žilina 12,96
Dovolil Tobiáš, Jeřmanice 09,36
Kaštan Tomáš, Velké Meziříčí 07,03
Konečná Nikol, Velké Meziříčí 06,82
Sýkora Adam, Velké Meziříčí 06,10
Molnár Lukáš, Liberec 04,91
Skovajsa Vít, Lipůvka 04,62
Krejčí Ondřej, Velké Meziříčí 04,52
Zich Simon, Kuřim 04,44
Mrkosová Ellen, Nové Město 4,42

Pětiletí

Šmehil Adrian, Liberec 16,37
Stoklasa David, Velké Meziříčí 12,72
Krejčí Jakub, Velké Meziříčí 11,08
Marek Jan, Šumice 10,73
Caha Jaroslav, Velké Meziříčí 10,70
Masopust Jan, Nová Ves 09,36
Sýkora Dávid, Žilina 08,05
Vasilová Karolína Velké Meziříčí 06,89
Vašíčková Adéla, Velké Meziříčí 06,78
Fryčová Kateřina, Liberec 05,95

Šestiletí

Krenželok Denis, Liberec 21,26
Janáček Mikuláš, Oudoleň 20,78
Mašek Matyáš, Janův Důl 20,63
Stříteský Jakub, Liberec 14,85
Fejgl Matyáš, Vratislavice 14,70
Dobrovolný Martin, Velké Meziříčí 14,51
Robotka Filip, Velké Meziříčí 13,39
Šmíd Šimon, Velké Meziříčí 11,80
Kratochvíl Jan, Křižany 10,15
Fašinová Stanislava, Kostelec 08,06

Sedmiletí

Šmehil Oliver, Liberec 23,62
Vasil Michal, Velké Meziříčí 21,69
Fic Josef, Velké Meziříčí 20,98
Sýkora Matyáš, Velké Meziříčí 20,68
Konečná Elen, Velké Meziříčí 18,63
Brejcha Jan, Plzeň 16,56
Zajda Martin, Liberec 15,62
Homola Martin, Velké Meziříčí 14,45
Marek Václav, Šumice 13,76
Šula David, Velké Meziříčí 13,53

skok z místa

  • disciplína je zaměřená na skok daleký odrazem snožmo, bez rozběhu
  • děti skáčou ze stoje mírně rozkročného, špičky nohou těsně u odrazové čáry
  • při skoku je možný podřep, hmitání či švih paží, 
  • každé dítě startuje samo a má k dispozici tři pokusy, započítává se nejlepší výsledek
  • měrná jednotka disciplíny - centimetry
  • určeno pro kategorie tříletých až sedmiletých dětí



Tříletí a mladší

Robotka Daniel, Velké Meziříčí 099,00
Janáčková Kamila, Oudoleň 090,00
Matejik Elizabeth Katarina, Žilina 082,00
Blažejová Kristýna, Opočno 081,00
Steiner Mikuláš, Vyškov 080,00
Skovajsa Václav, Lipůvka 074,00
Netolický Oliver, Rokytno 072,00
Černý Ondřej, Praha 070,00
Báča Dominik, Pardubice 058,00
Langová Natálie, Letovice 058,00

Čtyřletí

Hanuliak Michal, Žilina 132,00
Dovolil Tobiáš, Jeřmanice 126,00
Mrkosová Ellen, Nové Město 120,00
Molnár Lukáš, Liberec 117,00
Kaštan Tomáš, Velké Meziříčí 111,00
Helánová Štěpánka, Brno 104,00
Krejčí Ondřej, Velké Meziříčí 102,00
Skovajsa Vít, Lipůvka 100,00
Sýkora Adam, Velké Meziříčí 97,00
Halas Erik, Velké Meziříčí 97,00

Pětiletí

Caha Jaroslav, Velké Meziříčí 145,00
Šmehil Adrian, Liberec 138,00
Stoklasa David, Velké Meziříčí 121,00
Prokopová Ellen, Velké Meziříčí 120,00
Vašíčková Adéla, Velké Meziříčí 117,00
Krejčí Jakub, Velké Meziříčí 113,00
Říha Filip, Jablonec nad Nisou 111,00
Vasilová Karolína Velké Meziříčí 105,00
Marek Jan, Šumice 103,00
Masopust Jan, Nová Ves 103,00

Šestiletí

Dobrovolný Martin, Velké Meziříčí 162,00
Robotka Filip, Velké Meziříčí 150,00
Krejčí Magdaléna, Velké Meziříčí 146,00
Krenželok Denis, Liberec 146,00
Záhora Jiří, Liberec 145,00
Kratochvíl Jan, Křižany 143,00
Šmíd Šimon, Velké Meziříčí 135,00
Volfová Ema, Otín 135,00
Fejgl Matyáš, Vratislavice 134,00
Stříteský Jakub, Liberec 128,00

Sedmiletí

Vasil Michal, Velké Meziříčí 161,00
Konečná Elen, Velké Meziříčí 161,00
Šula David, Velké Meziříčí 151,00
Pospíchal Filip, Velké Meziříčí 149,00
Šmehil Oliver, Liberec 145,00
Zajda Martin, Liberec 144,00
Fic Josef, Velké Meziříčí 143,00
Fryč Tomáš, Liberec 143,00
Kašpar Matyáš, Velké Meziříčí 143,00
Brejcha Jan, Plzeň 142,00

hod medicinbalem

  • disciplína je zaměřená na silový hod 
  • děti hází medicinbalem o váze 1 kg oběma rukama z místa od vyznačené čáry. Postaví se do stoje rozkročného, zakloní se, zpevní a pomocí obou rukou odhodí co nejdále směrem dopředu. Pohyb připomíná autové vhazování při fotbale. Po odhodu ani během něj nesmí překročit odhodovou čáru, pokus by byl neplatný 
  • každé dítě startuje samo a má k dispozici tři pokusy, započítává se nejlepší výsledek
  • měrná jednotka disciplíny - metry
  • určeno pro kategorie tříletých až sedmiletých dětí




  • Tříletí a mladší

    Robotka Daniel, Velké Meziříčí 2,10
    Steiner Mikuláš, Výškov 1,60
    Netolický Oliver, Rokytno 1,38
    Blažejová Kristýna, Opočno 1,30
    Janáčková Kamila, Oudoleň 1,20
    Černý Ondřej, Praha 1,17
    Skovajsa Václav, Lipůvka 1,05
    Matejik Elizabeth Katarina, Žilina 1,05
    BFic Matěj, Velké Meziříčí 1,00
    Báča Dominik, Pardubice 1,00

    Čtyřletí

    Hanuliak Michal, Žilina 3,20
    Molnár Lukáš, Liberec 2,30
    Konečná Nikol, Velké Meziříčí 2,20
    Dovolil Tobiáš, Jeřmanice 2,15
    Kaštan Tomáš, Velké Meziříčí 2,00
    Záhorová Žofie, Liberec 2,00
    Halas Erik, Velké Meziříčí 1,80
    Skovajsa Vít, Lipůvka 1,80
    Princ Mateo, Ostrava 1,80
    Krejčí Ondřej, Velké Meziříčí 1,70

    Pětiletí

    Caha Jaroslav, Velké Meziříčí 3,95
    Stoklasa David, Velké Meziříčí 3,65
    Vašíčková Adéla, Velké Meziříčí 3,30
    Šmehil Adrian, Liberec 2,80
    Prokopová Ellen, Velké Meziříčí 2,40
    Vasilová Karolína Velké Meziříčí 2,10
    Masopust Jan, Nová Ves 2,00
    Sýkora Dávid, Žilina 2,00
    Krejčí Jakub, Velké Meziříčí 1,95
    Šulová Kristýna, Velké Meziříčí 1,95

    Šestiletí

    Dobrovolný Martin, Velké Meziříčí 4,65
    Robotka Filip, Velké Meziříčí 4,00
    Mašek Matyáš, Janův Důl 3,85
    Kratochvíl Jan, Křižany 3,55
    Janáček Mikuláš, Oudoleň 3,50
    Krenželok Denis, Liberec 3,40
    Šmíd Šimon, Velké Meziříčí 3,20
    Fašinová Stanislava, Kostelec 3,20
    Krejčí Magdaléna, Velké Meziříčí 2,90
    Fejgl Matyáš, Vratislavice 2,80

    Sedmiletí

    Vasil Michal, Velké Meziříčí 5,30
    Mencl Matyáš, Hodkovice 5,10
    Konečná Elen, Velké Meziříčí 5,00
    Brejcha Jan, Plzeň 4,75
    Fryč Tomáš, Liberec 4,35
    Pospíchal Filip, Velké Meziříčí 4,10
    Fic Josef, Velké Meziříčí 4,00
    Marek Václav, Šumice 4,00
    Janoušek Jakub, Velké Meziříčí 4,00
    Kašpar Matyáš, Velké Meziříčí 4,00
    Báča Dominik, Pardubice

šplh o tyči

  • disciplína patří k fyzicky náročnějším, spojuje v sobě prvky visu, shybu, koordinaci rukou/nohou a zpevnění těla
  • dítě se postaví k tyči, do střehu s mírně rozkročenýma nohama a očekává povel ke startu. Po povelu uchopí tyč rukami a přírazem nohou ze stoje začíná šplhat k cílové značce. Při šplhání využívá dítko souhru rukou a nohou, šplhat však může také bez přírazu - tedy bez pomoci nohou. Šplhání je ukončeno dosažením ruky na cílovou značku nebo oznámením dítěte, že výše už nemůže/nechce (obvykle u menších dětí, zaznamená se dosažená výška tyče)
  • cílová značka na tyči je umístěná ve výšce 4 m
  • každé dítě startuje samo a má k dispozici dva pokusy, započítává se lepší výsledek
  • měrná jednotka disciplíny - u mladších dětí délka výšplhu v metrech, u starších dětí čas vyšplhání celé tyče v sekundách
  • určeno pro kategorie pětiletých až sedmiletých dětí



Pětiletí - m

Krejčí Jakub, Velké Meziříčí 3,00
Vasilová Karolína Velké Meziříčí 2,80
Sýkora Dávid, Žilina 2,00
Stoklasa David, Velké Meziříčí 1,90
Šmehil Adrian, Liberec 1,90
Masopust Jan, Nová Ves 1,90
Caha Jaroslav, Velké Meziříčí 1,80
Marek Jan, Šumice 1,70
Vašíčková Adéla, Velké Meziříčí 1,60
Prokopová Ellen, Velké Meziříčí 1,50

Šestiletí - m

Dobrovolný Martin, Velké Meziříčí 2,30
Robotka Filip, Velké Meziříčí 2,20
Šmíd Šimon, Velké Meziříčí 2,10
Záhora Jiří, Liberec 2,00
Koudela Tobias, Velké Meziříčí 2,00
Volfová Ema, Otín 1,70
Fejgl Matyáš, Vratislavice 1,70
Kratochvíl Jan, Křižany 1,70
Krenželok Denis, Liberec 1,70
Mašek Matyáš, Janův Důl 1,60

Sedmiletí - s,m

Pospíchal Filip, Velké Meziříčí 08,10s
Konečná Elen, Velké Meziříčí 08,93s
Homola Martin, Velké Meziříčí 12,80s
Vasil Michal, Velké Meziříčí 13,00s
Fic Josef, Velké Meziříčí 3,50m
Kašpar Matyáš, Velké Meziříčí 3,00m
Zajda Martin, Liberec 2,70m
Šmehil Oliver, Liberec 2,64m
Marek Václav, Šumice 2,50m
Janoušek Jakub, Velké Meziříčí 2,50m

 

vis na hrazdě

  • tato disciplína je jednodušší variantou shybů, rovněž je zaměřená na sílu v rukou a zpěvnění středu těla (core)
  • dítě naskočí na žerď hrazdy do visu o napjatých pažích (může být vysazeno s dopomocí), nohy směřují k zemi. Měří se čas maximální doby udržení se na hrazdě od okamžiku zavěšení do seskočení na zem
  • každé dítě startuje samo a má k dispozici dva pokusy, započítává se lepší výsledek
  • měrná jednotka disciplíny - sekundy
  • určeno pro kategorie čtyřletých až sedmiletých dětí



  • Čtyřletí

    Molnár Lukáš, Liberec 53,60
    Dovolil Tobiáš, Jeřmanice 27,49

    Pětiletí

    Krejčí Jakub, Velké Meziříčí 63,02
    Stoklasa David, Velké Meziříčí 60,70
    Caha Jaroslav, Velké Meziříčí 46,20
    Vasilová Karolína Velké Meziříčí 42,80
    Masopust Jan, Nová Ves 40,11
    Fryčová Kateřina, Liberec 38,47
    Šmehil Adrian, Liberec 36,28
    Říha Filip, Jablonec nad Nisou 34,41
    Marek Jan, Šumice 33,95
    Sýkora Dávid, Žilina 26,69

    Šestiletí

    Kratochvíl Jan, Křižany 194,73
    Hlozák Eliáš, Liberec 100,84
    Záhora Jiří, Liberec 91,92
    Dobrovolný Martin, Velké Meziříčí 83,52
    Koudela Tobias, Velké Meziříčí 71,01
    Krejčí Magdaléna, Velké Meziříčí 60,59
    Mašek Matyáš, Janův Důl 56,64
    Matušíková Silvia, Velké Meziříčí 54,79
    ŠKrenželok Denis, Liberec 52,84
    Robotka Filip, Velké Meziříčí 48,37

    Sedmiletí

    Zajda Martin, Liberec 116,89
    Pospíchal Filip, Velké Meziříčí 101,00
    Fryč Tomáš, Liberec 72,01
    Homola Martin, Velké Meziříčí 64,70
    Fic Josef, Velké Meziříčí 64,00
    Kašpar Matyáš, Velké Meziříčí 51,13
    Mencl Matyáš, Hodkovice 49,32
    Vasil Michal, Velké Meziříčí 48,88
    Janoušek Jakub, Velké Meziříčí 48,33
    Brejcha Jan, Plzeň 45,28

běh na 150 m

  • disciplína, při které jde o rychlost, ale také již o částečné rozložení sil do celé tratě
  • každé dítě startuje samo a má k dispozici jeden pokus, jeden měřený čas
  • měrná jednotka disciplíny - sekundy
  • určeno pro kategorie čtyřletých až sedmiletých dětí



  • Čtyřletí

    Hanuliak Michal, Žilina 35,97
    Molnár Lukáš, Liberec 39,15
    Chmelík Tobiáš, Dolní Benešov 39,60
    Krejčí Ondřej, Velké Meziříčí 40,59
    Kaštan Tomáš, Velké Meziříčí 43,04
    Mrkosová Ellen, Nové Město 43,40
    Matušíková Daria, Velké Meziříčí 44,03
    Dovolil Tobiáš, Jeřmanice 44,70
    Skovajsa Vít, Lipůvka 45,75
    Sýkora Adam, Velké Meziříčí 49,01

    Pětiletí

    Caha Jaroslav, Velké Meziříčí 31,08
    Krejčí Jakub, Velké Meziříčí 34,62
    Marek Jan, Šumice 34,62
    Šmehil Adrian, Liberec 34,85
    Stoklasa David, Velké Meziříčí 35,75
    Vašíčková Adéla, Velké Meziříčí 36,03
    Prokopová Ellen, Velké Meziříčí 36,73
    Vasilová Karolína Velké Meziříčí 37,77
    Říha Filip, Jablonec nad Nisou 39,52
    Fryčová Kateřina, Liberec 44,42

    Šestiletí

    Dobrovolný Martin, Velké Meziříčí 29,56
    Fašinová Stanislava, Kostelec 31,06
    Krejčí Magdaléna, Velké Meziříčí 32,25
    Kratochvíl Jan, Křižany 32,29
    Krenželok Denis, Liberec 33,42
    Fejgl Matyáš, Vratislavice 34,01
    Robotka Filip, Velké Meziříčí 34,17
    Janáček Mikuláš, Oudoleň 35,21
    Šmíd Šimon, Velké Meziříčí 36,12
    Volfová Ema, Otín 36,67

    Sedmiletí

    Janoušek Jakub, Velké Meziříčí 28,53
    Fic Josef, Velké Meziříčí 29,10
    Vasil Michal, Velké Meziříčí 29,16
    Brejcha Jan, Plzeň 29,70
    Šmehil Oliver, Liberec 29,89
    Sýkora Matyáš, Velké Meziříčí 30,31
    Zajda Martin, Liberec 31,37
    Konečná Elen, Velké Meziříčí 31,43
    Pospíchal Filip, Velké Meziříčí 31,66
    Homola Martin, Velké Meziříčí 31,91

Články pro Vaši inspiraci

Všechny články o kamevédě
Reklama
Reklama
  • xHockey
  • 336x280
Nahoru