Miško Hanuliak, Žilina

uvodni

Jméno a příjmení:
Michal Hanuliak
Rok narození:
2014
Bydliště:
Žilina

 

 

Čemu se chci věnovat, co dělám?
Hokej

Oblíbená osobnost? Vzor?
Máma a táta

Oblíbené jídlo?
Mrkev

Oblíbená aktivita? Předmět ve škole?
Sport, němčina

Něco o mně a jak se mi daří:

2020

Hvězdička za dřepy, dopis od tatínka:

Na úvod by som chcel povedať, že je škoda, že sa tento rok nemohli uskutočniť letné Kamevédske hry, pretože boli veľmi dobrou motiváciou. Počas prvej vlny Koranavírusu nám zavreli nielen vnútorné športoviská, ale aj tie vonkajšie. Tento čas sme ale využili na trénovanie v domácej telocvični, kde sme robili cvičenia, na ktoré by sme v priebehu bežného dňa nemali dostatočné množstvo času. Napríklad sme sa snažili získať hviezdičku Kamevédy za 1000 drepov.

Začínali sme postupne 100, 200, 300, 350 ... atď až sme sa postupne prepracovali k 1000-ke. Keďže Miško chcel k svojmu výkonu pridať niečo extra, spravil to bez pauzy a celé mu to trvalo cca 30 minút. Mysleli sme si, že bude veľmi unavený, ale on sa nás opýtal, či môžeme ísť na bicykel, tak sme len nechápavo krútili hlavou a išli sme von.

Výpadok ľadu sme sa snažili vyplniť trénovaním stickhandlingu na hokejovom trenažéri v domácej telocvični, či kolieskovými korčuľami,.. Za týmto účelom sme mu kúpili nové inline hokejové korčule, v ktorých mohol aj prekladať.

V tomto období sme trávili veľké množstvo času v prírode, kde sme aj objavili kopec na bicyklovanie, ktorý preveril nie len fyzickú odolnosť, ale aj tú mentálnu.

2017

Ahojte, hallo, hello všetci Kameveďáci,

volám sa Miško a mám 2 roky a 10 mesiacov, som plný energie a chuti pre šport. S maminou hovorím po nemecky. Je síce Slovenka, ale proste si asi povedala: „nebude sa ten chlapec nudiť s jedným jazykom?!" Reakcie okolia na začiatku boli rôzne, napríklad typu že: "...a po hebrejsky ho nechcete učiť?" Ale zvykli sme si ... Aj čo sa týka môjho športovania. Ešteže nás na to pán Zacha v jeho knižke pripravil. S ostatnými hovorím po slovensky, chodím na kurzy angličtiny a ďalšie hodiny trávim s anglickými lektormi v domácom prostredí. Na otázku na hodine angličtiny1.hviezda, keď sa máme predstaviť odpoviem s úplnou vážnosťou: "My name is Michal Jordan and what is your name?!" Jedlo milujem všetko, ale najradšej mám mrkvu, asi preto, že sa mi páči oranžová farba :-)

Kúsok po druhých narodkách (26 mesiacov) som začal s lyžovaním a korčuľovaním na ľade. Keď budeme trénovať, tohto roku už zabojujeme možno o ďalšie hviezdy Kamevédy, hokejová výzbroj už čaká na otvorenie sezóny.
Zatiaľ mám hviezdy dve. Jednu za anglické slovíčka (dal som to pri večeri, odpovedaním na anglické otázky. Mamina si stále niečo zapisovala a pýtala sa a potom prišli gratulácie) a druhú za kolobežku (prešiel som vyše 7km). A na ďalšie hviezdy s rodičmi neustále útočíme a trénujeme.

Snažíme sa každý deň robiť niečo iné. Bicyklujem bez pomocných koliesok od 2 rokov a 8 mesiacov, rodičia mi kúpili oveľa ľahší a väčší bicykel, ako som mal ten prvý. Neviem, či toho neľutujú lebo odvtedy už nestíhajú za mnou bežať. Jazdím tiež rád na kolieskových korčuliach. Čím rýchlejšie a hlasnejšie mamina spieva, tým rýchlejšie mi to ide ... kto vie prečo?

 

misko vzory fanda3misko vzory fanda4 

misko kamosi3 misko zimni turistikana kole

 

misko simulace situace na ledumisko tata tenismisko tenis domamisko uceni2

Články pro Vaši inspiraci

Kdo chvíli stál, již stojí opodál

Kdo chvíli stál, již stojí opodál

Většině českých rodičů hrozí, že se jejich děti stanou jen pomocnou pracovní silou. Kamevéda oslovuje pouze malou část rodičovské populace. Především ty…

PF 2024

PF 2024

Milí rodiče, prarodiče, trenéři, pedagogové a přátelé, moc vám děkujeme za vaši přízeň a zájem o multirozvojovou výchovu dětí v letošním roce.

Všechny články o kamevédě
Reklama
Reklama
  • xHockey
  • 336x280
Nahoru