Miško Hanuliak: vycházející hvězdička Kamevédy

Misko uvodni_foto_maleNaši milí čtenáři, rozhodli jsme se vám pro zajímavost a rodičovskou inspiraci postupně představit několik dětí, kterým se jejich rodiče mimořádně věnují. Díky tomu dosáhly velkého pokroku ve srovnání se standardně vychovávanými vrstevníky. Nejlepší inspirace jsou samozřejmě ty reálné od ostatních rodičů a tak bychom rádi na jejich příkladech poukázali na některé zajímavosti a možnosti raného rozvoje.

 

Prvním z těchto dětí je Michalko Hanuliak, který se narodil v srpnu 2014 a spolu s rodiči žije v Žilině na Slovensku.

Takto vás všechny zdraví:

Ahojte, hallo, hello všetci Kameveďáci,

volám sa Miško a mám 2 roky a 10 mesiacov, som plný energie a chuti pre šport. S maminou hovorím po nemecky. Je síce Slovenka, ale proste si asi povedala: „nebude sa ten chlapec nudiť s jedným jazykom?!" Reakcie okolia na začiatku boli rôzne, napríklad typu že: "...a po hebrejsky ho nechcete učiť?" Ale zvykli sme si ... Aj čo sa týka môjho športovania. Ešteže nás na to pán Zacha v jeho knižke pripravil. S ostatnými hovorím po slovensky, chodím na kurzy angličtiny a ďalšie hodiny trávim s anglickými lektormi v domácom prostredí. Na otázku na hodine angličtiny1.hviezda, keď sa máme predstaviť odpoviem s úplnou vážnosťou: "My name is Michal Jordan and what is your name?!" Jedlo milujem všetko, ale najradšej mám mrkvu, asi preto, že sa mi páči oranžová farba :-)

Kúsok po druhých narodkách (26 mesiacov) som začal s lyžovaním a korčuľovaním na ľade. Keď budeme trénovať, tohto roku už zabojujeme možno o ďalšie hviezdy Kamevédy, hokejová výzbroj už čaká na otvorenie sezóny.
Zatiaľ mám hviezdy dve. Jednu za anglické slovíčka (dal som to pri večeri, odpovedaním na anglické otázky. Mamina si stále niečo zapisovala a pýtala sa a potom prišli gratulácie) a druhú za kolobežku (prešiel som vyše 7km). A na ďalšie hviezdy s rodičmi neustále útočíme a trénujeme.

Snažíme sa každý deň robiť niečo iné. Bicyklujem bez pomocných koliesok od 2 rokov a 8 mesiacov, rodičia mi kúpili oveľa ľahší a väčší bicykel, ako som mal ten prvý. Neviem, či toho neľutujú lebo odvtedy už nestáhajú za mnou bežať. Jazdím tiež rád na kolieskových korčuliach. Čím rýchlejšie a hlasnejšie mamina spieva, tým rýchlejšie mi to ide ... kto vie prečo?

JUDr. Pavel Zacha

Předseda a garant spolku Kamevéda

JUDr. Pavel Zacha
  • autor výchovné filozofie Kamevéda
  • +420 775 178 805
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Reklama
Reklama
  • xHockey
  • 336x280
Nahoru