První letní dětské hry Kamevédy 2019

 

Vážení rodiče, milé děti,

chtěl bych Vám s velkou radostí oznámit, že v roce 2019, na přelomu května a června, s jistotou uskutečníme první letní dětské hry Kamevédy.

Kde beru tuto jistotu?

Ve Velkém Meziříčí úspěšně probíhá rekonstrukce sportovišť, kde se hry budou konat. Nákladem 32 mil. korun byla plocha fotbalového hřiště pokryta umělou trávou IV. generace, atletický ovál a další přilehlé plochy technických atletických sportů jsou pokryty novým tartanem, nad sportovištěm se tyčí 25 metrů vysoké sloupy s osvětlením splňujícím parametry FIFA, sportoviště bude nově kvalitně ozvučeno, dokončuje se nová hlavní tribuna s hledištěm, kabinami pro fotbalisty a atlety a s dalším zázemím. Dvě přilehlé školy disponují velkými tělocvičnami a dalším sportovním zázemím pro případ nepřízně počasí, takže se nemusíme bát zorganizovat akci větších rozměrů.

Organizace

V průběhu letošního roku se podařilo dohodnout společné pořadatelství akce s místními kluby atletiky a fotbalu. Atletický klub pro akci dodá 10 - 12 rozhodčích a akce využije i několik desítek místních dětí, malých atletů, kteří splňují věková kriteria. Podobná spolupráce se rýsuje i v podobě účasti malých fotbalistů FK Velké Meziříčí včetně participace trenérů a malých fotbalistů.

Samozřejmě obešleme i řadu dalších sportovních klubů pracujících s nejmenšími dětmi, aby jednotlivé disciplíny byly početně i kvalitně obsazeny malými nadšenými závodníky.

Tuto informaci Vám poskytuji s velkým časovým předstihem, abyste mohli s akcí dopředu počítat ve svých plánech na příští rok.

V průběhu měsíce října 2018 dojde k finálnímu setkání zástupců spolku Kamevéda, atletického a fotbalového oddílu, na kterém rozhodneme o termínu konání her, o věkových kategoriích a soutěžních disciplínách, které budou tvořit program her.

Tyto informace Vám po zveřejnění postačí k tomu, abyste se mohli se svými dětmi v klidu připravovat na konkrétní disciplíny. Od tohoto okamžiku pak můžete přihlašovat děti na první letní hry Kamevédy.

V měsíci lednu vydáme a zveřejníme přesný program.

Milé děti, vážení rodiče,

opravdu se těším na tuto první velkou oficiální akci Kamevédy. Budeme ji trpělivě budovat se vší vážností, budeme pracovat se snahou připravit dětem i vám skvělý zážitek, od kterého se vy i my odrazíme dál, k další práci na rozvoji dětí a k dalším ročníkům letních her Kamevédy.

Pokud se akce opravdu vydaří a budete s jejím přínosem opravdu spokojeni, není vyloučeno, že se odhodláme i k uspořádání prvního ročníku zimních her Kamevédy, protože v našem městě ideálně dostupném z dálnice D1 uprostřed republiky se nachází i zimní stadion a lyžařský areál SKI Klub Velké Meziříčí, kde lze akce tohoto formátu pořádat.

https://www.skivm.cz/

http://www.hokejvm.cz/index.php?action=hokejove-druzstvo/zimni-stadion.html

Začátek nové tradice

Věřím, že stojíme na prahu nové tradice, která sehraje roli při sportovním rozvoji vašich dětí. Uvítám jakoukoliv pomoc z vaší strany, pokud máte nějaké možnosti a jste ochotni čímkoli přispět ke zdaru prvního ročníku dětských her, jste srdečně vítáni.

Pavel Zacha

Předseda spolku Kamevéda z.s.

Reklama
Reklama
  • 336x280
  • xHockey
Nahoru