Hynek Fruhvirt: v knize Kamevédy jsme našli spoustu odpovědí

fruhvirtovy uvodniS radostí začínám sepisovat tento článek. Podle principů, které jsem později zformoval do výchovné filozofie Kamevédy, jsme s manželkou dokázali vychovat syna, hráče NHL. Poprvé jsem se o tyto principy se svým okolím podělil v první knize Kamevédy Jak vychovat šampióna v roce 2013.

Nejstarším dětem, jejichž rodiče se Kamevédou mohli inspirovat už od narození, je dnes sotva sedm let. To je na tvorbu nějakých hodnocení příliš brzy.

 

Přesto dorůstají sportovci, kteří už dnes představují v celosvětovém měřítku obrovský příslib do budoucna a Kamevéda jejich výchovu ovlivnila.

Jsou nimi například i tenisové naděje Linda (15) a Brenda (13) Fruhvirtovy. Jejich rodiče za mnou několikrát přijeli do Liberce, na konzultace, ještě v dobách, když jsme tam bydleli a syn hrál za Bílé Tygry. Když jsem s nimi poprvé hovořil, Lindě bylo pět a Brendě tři. Sedávali jsme v hledišti liberecké arény, široko daleko nikdo. Pozoroval jsem Pavla během tréninku a přitom jsme si povídali o všem kolem výchovy dětí, které se rodiče snaží vést k pronikavému sportovnímu úspěchu a současně z nich vychovat slušné lidi. Knihu Jak vychovat šampiona si zakoupili jako jedni z prvních.

Potom se odmlčeli a soustředili se na svoji cestu, spolu s výměnami starých mobilů za nové jsem pozbyl i jejich telefonní číslo. Po čase začalo probleskovat stále víc zpráv dokazujících, že manželé Fruhvirtovi si při své výchově vedou skvěle. Úspěchy přibývaly a byly stále pronikavější, nešlo je přehlédnout. Spolu s nimi jsem prožíval radostné vzrušení, když jsem letos mohl pozorovat v přímém přenosu Lindu v zápase proti Kristýně Plíškové. Vícekrát mě napadlo znovu někde získat telefon a Fruhvirtovým zavolat, ale vždy to v návalu jiné práce zaniklo. Až v poslední době, kdy mě oslovilo několik otců malých dcer, tenistek, které jejich příběh zaujal, jsem se odhodlal ozvat se mu.

Hynka Fruhvirta jsem zastihl spolu s celou rodinou a s trenérem ve Francii. Dlouhodobě se připravují ve věhlasné tenisové akademii Patricka Mouratogloua, mmj. trenéra Sereny Williamsové. Ten o nich prohlásil, že představují jeden z největších příslibů světového tenisu. Jistě se nenechá oslnit obyčejným průměrem, na přítomnost tenisových hvězd je zvyklý. V posledních letech z jeho líhně vyšla například mladičká kometa Coco Gauffová nebo Stefanos Tsitsipas. Hvězdnou budoucnost jim předpovídají také další osobnosti velkého tenisu. Brendu dokonce nazývají "českým tenisovým zázrakem". To ostatně dokážou rozeznat i samotní sportovní fanoušci, zvlášť od momentu, kdy se třináctiletá Brenda sehrála velmi rovnocenný zápas letos v létě s o dekádu starší Kateřinou Siniakovou.

A nyní již k rozhovoru s Hynkem Fruhvirtem.

Reklama
Reklama
  • 336x280
  • ProHockey
Nahoru